Na ścieżkach ikon, czyli jak zostać Ikonopisarzem

  • Opublikowano: niedziela, 18 czerwca 2017, 10:28

„Na ścieżkach ikon, czyli jak zostać Ikonopisarzem” jest propozycją kulturalno-warsztatową na terenie naszego miasta skierowaną do seniorów. Uczestnicy projektu zapoznają się z szerokim kontekstem ikony, a więc z teologią ikony, jej historią oraz praktyką pisania. Zajęcia teoretyczne i warsztatowe są okazją do zgłębiania wiedzy, rozwijania talentów, kształtowania postaw obywatelskich i edukacji przez sztukę poprzez poznawanie kultury regionu. Przede wszystkim jest to możliwość do spędzenia wolnego czasu i aktywizacji seniorów w środowisku miejskim.

Trwa pierwszy etap (od maja do lipca) - seniorzy zdobywają wiedzę dotyczącą historii i tradycji pisania ikon. Zaplanowane jest 6 spotkań z wykładami - relacja na Facebooku

Etap ten zakończy się wyjazdem turystyczno-kulturalnym do Sanoka - do Zamku i do Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie zobaczymy cenne zbiory ikon oraz budownictwo cerkiewne. Wydarzenie to będzie adresowane do szerszej grupy seniorów – mieszkańców miasta Tarnowa.

Wycieczka szlakiem cerkwi łemkowskich na terenie malowniczego Beskidu Sądeckiego we wrześniu będzie początkiem drugiego etapu projektu (będzie trwał wrzesień - październik). Zaplanowano także 6 spotkań - zajęć wykładowo-warsztatowych, w ramach których uczestnicy będą tworzyć własne ikony.

Całość projektu zwieńczy wystawa, która będzie miała miejsce m.in. w: Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Tarnowie, w siedzibie Twórczego Klubu Seniora, Bibliotece Miejskiej oraz w Centrach Aktywności Senioralnej na terenie naszego miasta.

Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa

Stowarzyszenie AD MAXIMAM
ul. Urszulańska 8
33-100 Tarnów

KRS: 0000558372
REGON: 361565165
NIP: 873-32-55-071

Nr konta:
16 1540 1203 2053 9303 0217 0001
BOŚ S.A. o/Tarnów